ZAMÓW DO 20:00 kurierem Inpost lub paczkomatami - paczkę WYŚLEMY JESZCZE DZISIAJ!

Jak się nie dać okraść? Wypróbuj specjalne torby i plecaki!

2020-09-30
Jak się nie dać okraść? Wypróbuj specjalne torby i plecaki!
Z pomocą przychodzą plecaki i torby, które są nieodłącznym elementem każdej stylizacji. Producenci poszli jednak o krok dalej, mając na uwadze rosnące potrzeby dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa oraz komfortowego podróżowania, produkując torby, plecaki czy torebki antykradzieżowe.

Podróżowanie i zagrożenia z tym związane

Podróżowanie to przyjemność. Niemal każdy z nas posiada zawsze przy sobie telefon komórkowy, kartę płatniczą czy dokumenty umożliwiające identyfikację. Niezależnie jednak czy trzymamy je w portfelu, torebce czy plecaku zawsze istnieje ryzyko przechwycenia danych przez osoby niepowołane. Skimming, gdyż tak profesjonalnie nazywa się metoda stosowana przez złodziei pozwala, poprzez RFID, wykraść najbardziej wrażliwe dla nas dane czyli informacje z karty płatniczej. Cały proceder odbywa się dzięki możliwości połączenia fal radiowych z wykorzystaniem anteny znajdującej się w nadajniku urządzenia. To niewielkie urządzenie, zwane dekoderem błyskawicznie zczytuje dane z kart płatniczych z bezpiecznej dla złodzieja odległości, maksymalnie do pięciu metrów.

Czym konkretnie jest technologia RFID i jak chronić się przed możliwą kradzieżą?

Radio-Frequency Identification to możliwość przesyłania danych, identyfikacji radiowej, która umożliwia na przykład płatności zbliżeniowe z wykorzystaniem karty płatniczej. Jeszcze do niedawna synonim wygody i komfortu, dzisiaj ze względu na coraz większą świadomość posiadaczy kart płatniczych i urządzeń do dokonywania płatności powód do poszukiwania skutecznego zabezpieczenia. W naszym sklepie internetowym Koruma osoby zainteresowane stuprocentowym zabezpieczeniem przed skimmingiem znajdą szereg starannie dobranych, funkcjonalnych i eleganckich produktów, które umożliwiają podróżowanie w najlepszych, komfortowych warunkach. Nie trzeba rezygnować z modnego wyglądu i efektu perfekcyjnie dobranych dodatków dbając jednocześnie o swoje pieniądze, które trzymamy na kontach w banku.

Plecak - pojemność i najwyższy poziom bezpieczeństwa

W celu zagwarantowania odpowiedniego bezpieczeństwa rzeczy, które zabieramy ze sobą każdego dnia zwykle wybieramy alternatywną drogę po bezpieczniejszej dzielnicy czy po prostu o wiele bardziej zwracamy uwagę na tłum korzystając z komunikacji miejskiej. Zawsze jednak znajdzie się sposób, który może wykorzystać osoba postronna, która chciałaby wejść w posiadanie naszych akcesoriów, kluczy, bądź portfela. O wiele groźniejsze stają się sytuacje, w których złodziej posługuje się specjalnymi czytnikami, które umożliwiają przechwycenie fal radiowych. Plecaki z ochroną RFID to specjalny plecak, który uniemożliwi złodziejowi wykorzystywanie swoich metod na przechwycenie danych z kart. Najwyższą jakość plecaków dostępnych w naszym asortymencie opisują cechy takie jak ukryty zamek, materiał odporny na przecięcia czy kieszonki.