ZAMÓW DO 20:00 kurierem Inpost lub paczkomatami - paczkę WYŚLEMY JESZCZE DZISIAJ!

Jaki portfel jest idealny na podróż?

2020-05-27
Przemieszczamy się z miejsca na miejsce, korzystając z komunikacji miejskiej. Jeździmy tramwajami, autobusami, pociągami - najbardziej dogodnymi dla nas środkami transportu. We wszystkich tych środkach lokomocji możemy zostać okradzeni i wcale nie w tradycyjny sposób. Złodzieje w ogóle nie muszą do nas podchodzić i wyrywać nam z ręki portfela czy torebki, by stać się posiadaczem naszych oszczędności, czy też co gorsza, naszej tożsamości. Idąc ulicą również możemy stać się ofiarą kradzieży, pomimo iż wszystkie karty zbliżeniowe cały czas będziemy mieć we własnym portfelu.

RFID - jak działa system ochronny?

Stracić pieniądze można bardzo łatwo i to wcale nie z powodu zostawienia gdzieś portfela. Jeżeli mamy zwykły portfel, bez blokad fal radiowych, narażeni jesteśmy na działanie złodzieja. Każda nasza karta kredytowa czy bankomatowa lub dowód osobisty mają zamontowane specjalne chipy, które służą nam przy płatnościach bezgotówkowych czy identyfikacji. Jeżeli trzymamy je w portfelu pozbawionym blokady RFID, złodziej posługujący się specjalnym urządzeniem bez większych problemów zyska dostęp do naszego konta z zasobami finansowymi.


Portfel podróżny musi mieć specjalną blokadę, która nie dopuści do przekazania informacji z kart, które nosimy w przegródkach portfela. Warto zaopatrzyć się więc przed wyjściem z domu w specjalny model, który będzie miał gwarantował skuteczną blokadę RFID, nieprzepuszczając fal radiowych. To bardzo skuteczny sposób na ustrzeżenie się przed złodziejem w podróży, który może wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, by bez wysiłku zdobyć nasze pieniądze.

Czy w torebce damskiej dokumenty są bezpieczne?

Luźno noszone karty bankomatowe i inne z elektronicznym chipem w torebce damskiej z pewnością nie czują się bezpieczne. Nie mają bowiem ochrony. Podczas podróżowania warto zaopatrzyć w etui na kartę zbliżeniową, które ma blokadę na fale radiowe. Trzymając elektroniczne dokumenty w ten sposób, możemy czuć się bezpiecznie w trakcie podróżowania. Jeżeli lubimy mieć ład i porządek w kartach zbliżeniowych, możemy zamiast pojedynczych etui RFID na wszystkie karty kredytowe kupić jeden portfel z wieloma przegródkami. Znajdzie się tam miejsce na wszystkie niezbędne dla nas dokumenty.


Aby portfel był funkcjonalny i jednocześnie chronił nas przed zgubą gotówki, musimy postawić na portfel z ochroną rfid. Ścianki takiego portfela mają wbudowaną specjalną osłonę, która blokuje fale radiowe na odległość. Złodziej może nawet stać przy nas ramię w ramię i nie uda mu się kradzież. O nic nie musimy się martwić. Pieniądze i nasze dane osobowe nie zostaną przechwycone.

Rozwiązania oferowane przez sklep Koruma są przyjazne zarówno dla kobiet trzymających dokumenty w torebce, jak i mężczyzn ceniących sobie wygodę i elegancję, którzy sięgnąć mogą po gustowne portfele czy etui.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2020

Polecane

pixel