ZAMÓW DO 20:00 kurierem Inpost lub paczkomatami - paczkę WYŚLEMY JESZCZE DZISIAJ!

Cienki portfel na dokumenty - jaki wybrać?

2021-01-12
Cienki portfel na dokumenty - jaki wybrać?

Portfele to jedne z najbardziej przydatnych akcesoriów, jakie może nosić mężczyzna lub kobieta. Używamy ich praktycznie codziennie po pierwsze ze względu na to, iż zabezpieczają naszą gotówkę, karty kredytowe i dokumenty. Po drugie dlatego, że prezentują się naprawdę doskonale i często są po prostu eleganckim dopełnieniem codziennej stylizacji. Na rynku możesz znaleźć portfele w szerokiej gamie wzorów, stylów i materiałów, z których są wykonane. Jako eksperci od portfeli przedstawiamy najpopularniejsze i najlepsze opcje cienkich portfeli z dodatkowym zabezpieczeniem RFID.

Różnorodność wśród projektów portfeli

Chociaż portfele stały się koniecznością do bezpiecznego przechowywania dokumentów warto wiedzieć, że zostały wymyślone już wieki temu i sukcesywnie ewoluowały wraz ze zmianą trendów, przyzwyczajeń i potrzeb. Stały się coraz bardziej rozwinięte i zintegrowane z naszym współczesnym życiem. Obecnie do wyboru jest wiele różnych stylów portfeli, które różnią się wyglądem i każdy z nich ma swoje unikalne cechy, które mogą być odpowiednie dla wielu różnych osób. Możesz więc wybrać portfel w oparciu o własne potrzeby i pasujący do Twojego stylu życia. Wszystkie różnią się podstawową konstrukcją i mają swoje unikalne cechy, które je wyróżniają. Mając do wyboru szeroki wybór produktów na rynku, warto zwrócić uwagę na hit sezonu czyli cienki portfel męski oraz damski, który ze względu na swój kompaktowy rozmiar szybko zaczął podbijać rynek.

Portfele składane, czyli połączenie funkcjonalności i estetyki

Zarówno portfele cienkie, jak i grubsze, które są nam wszystkim znane mają szereg funkcjonalności, o których warto powiedzieć. Zanim przejdziemy do przedstawienia tytułowego, ultracienkiego portfela warto przypomnieć sobie akcesoria, które były na topie jeszcze jakiś czas temu. Można do nich zaliczyć portfel składany, który jest jednym z najczęściej używanych portfeli i tym samym jest najbardziej tradycyjnym i znanym modelem. Ma najczęściej jedną główną kieszeń do przechowywania gotówki i wiele przegródek, aby zabezpieczyć karty bankowe i dokumenty.

Niektóre projekty portfeli składanych zawierają również dodatkowe przegródki służące do przechowywania zdjęć, bilonu czy nawet kluczy. Tradycyjnie portfele składa się na pół i w odróżnieniu od wspomnianych cienkich modeli, faktycznie mogą w kieszeni zająć sporo miejsca.

Portfele składane zwykle wykonane są ze skóry, zarówno jeśli chodzi o modele cienkie, jak i nieco grubsze i często są również dostępne z innych materiałów syntetycznych, takich jak nylon i inne odmiany, które chronią zawartość przed wodą, a także zapewniają większe bezpieczeństwo pod względem ochrony RFID.

Ponieważ portfele składane mają tak dużą i wszechstronną pojemność, często stają się przepełnione i służą do przechowywania przypadkowych przedmiotów. Aby więc uniknąć tego problemu upewnij się, że starannie organizujesz swój portfel i regularnie go czyścisz pozbywając się starych lub niepotrzebnych kart czy nieważnych już dokumentów. Czy w takim razie portfele cienkie rozwiązują problem bałaganu i czy faktycznie są tak pojemne mimo mniejszych rozmiarów?

Portfele cienkie z ochroną RFID zyskują na popularności

RFID to zaawansowana metoda cyfrowa, która umożliwia użytkownikom dokonywanie bezpiecznych płatności bez konieczności przesuwania karty po terminalu. Technologia płatności za pomocą identyfikacji radiowej została po raz pierwszy przyjęta pod koniec lat 90., i od tego czasu stała się bardzo mocno rozpowszechniana, na czym zyskali również posiadacze portfeli mogący liczyć na dodatkowe zabezpieczenie.

Największym wyzwaniem jeśli chodzi o technologię RFID jest stosunkowo łatwa, przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi, możliwość przejęcia przez osoby niepowołane danych, które zapisywane są na kartach kredytowych, debetowych i innych dokumentach takich jak prawo jazdy czy dowód osobisty. Złodzieje mogą więc łatwo uzyskać dostęp do najbardziej wrażliwych informacji bankowych, a nawet ukraść tożsamość osoby. W naszym sklepie internetowym Koruma.pl największą popularnością cieszą się portfele RFID.

Portfele antykradzieżowe mają drobną siateczkę wykonaną z miedzi lub stali wplecioną w materiał portfela. Tworzy to dodatkowe zabezpieczenie elektromagnetyczne wokół karty, blokując sygnał wysyłany przez potencjalnych złodziei i uniemożliwia dostęp do cennych informacji.

Zalety cienkich portfeli z ochroną RFID

Najważniejszą zaletą cienkich portfeli jest to, że mimo swych niewielkich rozmiarów są doskonale przystosowane do większości dokumentów. Kompaktowy rozmiar i cienki profil sprawiają, że jest to idealny portfel podróżny. Jest ledwo zauważalny podczas noszenia w kieszeni, więc nie przyciąga wzroku kieszonkowców. Zastosowanie folii ochronnej RFID sprawia, że umieszczone w portfelu karty są chronione przed kradzieżą cyfrową.

Na pozór niewielkie i mało pojemne, w rzeczywistości okazują się niezwykle funkcjonalne i wręcz niezbędne. Alternatywą do cienkich portfeli może być również etui na kartę zbliżeniową, które jest jeszcze cieńsze i przeznaczone do kart płatniczych. Oferta naszego sklepu internetowego Koruma.pl jest bogata także w etui na karty damskie, dzięki którym każda wymagająca kobieta może zagwarantować sobie odpowiedni spokój i bezpieczeństwo podczas podróży.

Polecane

pixel