ZAMÓW DO 20:00 kurierem Inpost lub paczkomatami - paczkę WYŚLEMY JESZCZE DZISIAJ!

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania

Jaki rodzaj kart chronią produkty oferowane przez firmę Koruma?

Nasze produkty chronią przed odczytem kart kredytowych, paszportów biometrycznych, dowodów osobistych, kart zbliżeniowych zgodnych ze standardem ISO 14443A/B, ISO 15693 oraz EPC Gen1/Gen2 oraz innych emitujących sygnały RF powyżej częstotliwości 13,56MHz. Nasze produkty nie blokują sygnałów o częstotliwościach innych niż 13,56MHz (np. 125kHz).

Karty, które są chronione przez nasze produkty:

  • wszystkie karty bankomatowe typu paypass,paywave czy też wave
  • nowe paszporty biometryczne z wklejonym znacznikiem RFID
  • nowe legitymacje studenckie
  • karty komunikacji miejskiej
  • karty dostępowe do budynków operujące na częstotliwości 13,56 MHz
  • karty MIFARE, HID iClass, DESFire

W jaki sposób mogę sprawdzić czy zakupione etui lub portfel chroni karty zbliżeniowe?

Najlepszym sposobem na to jest włożenie karty zbliżeniowej do etui lub portfela i podczas zakupów w sklepie przyłożyć do czytnika. W przypadku normalnego etui/portfela karta powinna zostać przeczytana. Nasze produkty chronią karty zbliżeniowe, dlatego też taka transakcja nie zostanie zrealizowana, ponieważ czytnik nie wykryje karty.

Czy etui chroni paski magnetyczne przed utratą danych

Nasze produkty mogą pomóc zapobiec utracie danych umieszczonych na paskach magnetycznych. 

Skąd mam wiedzieć, że produkty marki Koruma działają?

Jeśli masz wątpliwości co do skuteczności naszych produktów to najlepiej udaj się do pobliskiego sklepu, gdzie znajduje się terminal do płatności zbliżeniowych. Kartę zbliżeniową pozostaw w portfelu lub etui i przyłóż do terminala w momencie płacenia. Jeśli nie usłyszysz sygnału dzwiękowego to znaczy, że karta nie została przeczytana, a to z kolei potwierdza, że nasze produkty skutecznie chronią Twoje karty zbliżeniowe.

Co to jest funkcja RFID STOP™?

Funkcja RFID STOP zabezpiecza karty zbliżeniowe oraz paszporty biometryczne przed nieautoryzowanym odczytem danych. Oznacza to, że trzymając swoje dokumenty elektroniczne (wykorzystujące technikę RFID do bezprzewodowej komunikacji) w naszych produktach antyRFID masz pewność, że nikt z zewnątrz nie odczyta danych umieszczonych na nich. W produktach zawierajacych wbudowaną technologię RFID STOP™, każda kieszonka przeznaczona na plastikowe karty zbliżeniowe (płatnicze, dostępowe, lojalnościowe) jest oddzielnie ekranowana, chroniona przed zdalnym odczytem.

Co to jest funkcja RFID BLOCK™?

Funkcja RFID BLOCK zabezpiecza karty zbliżeniowe oraz paszporty biometryczne przed nieautoryzowanym odczytem danych. Oznacza to, że trzymając swoje dokumenty elektroniczne (wykorzystujące technikę RFID do bezprzewodowej komunikacji) w naszych produktach antyRFID masz pewność, że nikt z zewnątrz nie odczyta danych umieszczonych na nich. W produktach zawierajacych wbudowaną technologię RFID BLOCK™, ochrona wbudowana jest w okładkę portfela. Oznacza to, że w przeciwieństwie do RFID STOP™, kieszonki nie są indywidualnie ekranowane, chronione.

Co to jest funkcja Tap&Go™?

Funckja Tap&Go™ jest to specjalna funkcja, która pomaga w używaniu zbliżeniowej karty miejskiej lub karty dostępowej do budynku w przypadku, gdy w portfelu umieszczone są także zbliżeniowe karty płatnicze. Umieszczając kartę miejską (bilet miejski) lub kartę dostępową w miejscu/kieszonce z funkcją Tap&Go™ możesz bez problemu wchodzić do budynku, autobusu lub metra - bez wyciągania karty z portfela wystarczy przyłożyć portfel do czytnika.

pixel