ZAMÓW DO 20:00 kurierem Inpost lub paczkomatami - paczkę WYŚLEMY JESZCZE DZISIAJ!

Jak nie dać się okraść w trakcie podróży?

2021-06-02
Jak nie dać się okraść w trakcie podróży?

Podróżowanie jest sposobem na poznawanie świata i ludzi, odkrywanie nowych miejsc, zbieranie doświadczeń, spełnianie marzeń. W każdej jednak podróży obawa o kradzież swoich rzeczy osobistych, szczególnie, jeśli podróżuje się samotnie, stanowi największy problem. I chodzi tutaj zarówno o klucze do domu, aparat z fotografiami czy w sposób szczególny dokumenty i pieniądze. Jak więc się przed taką kradzieżą ustrzec? Na co postawić, aby maksymalnie zminimalizować ryzyko kradzieży tego, co najcenniejsze?

Czasami wystarczy kilka sprawdzonych trików i zakup niezawodnych gadżetów w podróży, które dzięki swoim fenomenalnym i przemyślanym technologiom, mogą zagwarantować pełne zadowolenie i satysfakcję podczas każdej podróży. Stosując się do niezbędnych porad, posiadając niezawodne akcesoria podróżnicze, a do tego stawiając na rozsądek i odpowiedzialność, każda podróż, nawet w najdalszych zakątkach globu, z pewnością będzie w 100% bezpieczna.

Odpowiednio przygotowany plecak

Niezwykle istotną rolę odgrywa bez wątpienia bagaż podróżny, w który to można zapakować wszystkie potrzebne rzeczy. Warto mieć w swoim posiadaniu taki produkt, który będzie w maksymalnym stopniu chronił nasz dobytek przed kradzieżą. O czym więc warto pamiętać? Dobrze jest zastosować ochroną siatkę, folię lub specjalny plecak z powłoką zabezpieczającą przed rozcięciem. Warto także zadbać o zapięcie zamków małą kłódką, która stanowi doskonałą ochronę przed działaniami złodzieja. I oczywiście należy pamiętać także i o tym, aby najcenniejsze przedmioty nie wkładać do zewnętrznych kieszeni, ale mieć je zawsze przy sobie, czy to w etui na szyję czy w małych portfelu włożonym do zamykanej kieszeni ubrania. W przypadku walizek, najlepiej sprawdzą się te z zamkami na szyfr lub z kłódkami na zamek.

Jak trzymać pieniądze?

Poszukując odpowiedniego zabezpieczenia dla pieniędzy, dobrym wyborem będzie etui lub specjalny, niewielkich rozmiarów portfel. Każdy podróżujący powinien wiedzieć, iż wszystkich pieniędzy nie powinno nigdy trzymać się w jednym miejscu. Należy włożyć je do różnych kieszeni, a część zostawić najlepiej w hotelu, jeśli jest taka możliwość. W ten bowiem sposób, nawet w przypadku kradzieży, nie stracimy wszystkich pieniędzy. Portfela czy etui nie powinno trzymać się w zewnętrznych kieszeniach bagażu, bowiem stanowi to łatwy kąsek dla każdego złodzieja, profesjonalisty i amatora. Dobrze jest schować je w wewnętrzne kieszenie kurtki czy zapinane na zamek kieszenie w spodniach.

Portfel męski skórzany na karty zbliżeniowe i monety - zapinany na zatrzask (czarny)

Jak przechowywać dokumenty?

Będąc w podróży, dokumenty odgrywają niezwykle ważną rolę. Należy zachować więc szczególną ostrożność, jeśli w grę wchodzi między innymi dowód osobisty czy też paszport. Bez tych dokumentów podróżowanie nie jest możliwe, dlatego też, podobnie jak pieniędzy i ich trzeba dokładnie pilnować. Można zakupić specjalne portfele na dokumenty, które są cienkie, mają niewielkie rozmiary i zmieszczą się praktycznie wszędzie.

Jak chronić kartę płatniczą?

Dziś większość z nas płaci kartami płatniczymi, bo takie rozwiązanie jest bardziej wygodne i co istotne, wydawać by się mogło, bezpieczne. Oczywiście tak jest, jeśli zachowujemy przy tym wszelkie zasady ostrożności. Należy więc zachować bezpieczeństwo podczas wypłaty pieniędzy z bankomatu. W jaki sposób? Zakrywamy klawiaturę, wpisując kod PIN. Nie korzystamy z bankomatów nieznanych firm. Wypłacamy pieniądze w dzień, a nie w nocy. Zwracamy uwagę, czy w miejscu wkładania karty nie znajdują się dodatkowe elementy, które mogą odczytywać dane z karty. Czujność odgrywa tutaj wartość nadrzędną. W przypadku zaś płacenia kartą kredytową, nie można oddawać jej w niepowołane ręce, nawet, jeśli jest to sklep, restauracja czy inne, publiczne miejsce. Samodzielnie należy wkładać ją do terminalu, mając ją zawsze na oku.

Doskonałym zakupem przed podróżą są tak zwane portfele antykradzieżowe. Ich największy fenomen tkwi w zaawansowanej technologii, która zabezpiecza je przed kradzieżą elektroniczną. Wielu złodziei korzysta ze specjalnej aparatury, poprzez którą mogą oni wykraść pieniądze lub dane osobowe, wykorzystując w tym cele nieautoryzowane połączenia. Technologia RFID STOP pozwala takie karty przed tym działaniem zabezpieczyć. Istotne jest tylko to, by wybrać posiadające certyfikat TUV. Portfel z ochroną RDIF to doskonały wybór, by w trakcie długich podróży mieć pewność, iż problem kradzieży elektronicznej, nie będzie miał miejsca.

Zabezpieczenie dla kluczyków

Jadąc w podróż własnym samochodem lub podróżując autami z wypożyczalni, wartym zakupu dodatkiem jest tak zwane etui antykradzieżowe na kluczyk. Dziś większość samochodów działa bez kluczyka, z wykorzystaniem specjalnego sygnału emitowanego przez urządzenie do otwierania i uruchamiania pojazdu. Pobierając emitowany sygnał, kradzież samochodu dla złodzieja nie musi stanowić absolutnie żadnego problemu. Posiadając takie zabezpieczenie, można ten problem rozwiązać i przed taką kradzieżą samochód zabezpieczyć.

Etui Keyless zabezpieczające kluczyki samochodowe przed kradzieżą (czarny)

Rynek oferuje różnego rodzaju produkty, których celem jest zabezpieczenie swojego dobra osobistego i innych cennych rzeczy. Mając je, a do tego stosując się do pewnych zasad bezpieczeństwa, z pewnością można podróżować w każdym miejscu na świecie, bez ciągłej obawy o utratę swoich rzeczy osobistych. Rozwaga stanowi w tej kwestii rzecz priorytetową.

Polecane

pixel