ZAMÓW DO 20:00 kurierem Inpost lub paczkomatami - paczkę WYŚLEMY JESZCZE DZISIAJ!

Ochrona RFID - co to jest i jak działa?

2019-12-13
Ochrona RFID - co to jest i jak działa?
Dokonywanie płatności za codzienne zakupy nigdy nie było łatwiejsze. Zamiast gotówki wybieramy plastikową kartę płatniczą, która mieści się wszędzie. Jest wygodna, waży tyle, co nic, a płacenie nią w sklepach trwa dosłownie kilka sekund. Statystyki pokazują, iż w Polsce dochodzi z roku na rok do coraz większej liczby kradzieży danych takich jak numer karty kredytowej, data ważności i kod zabezpieczający. Rozwiązanie tego problemu jest jednak prostsze niż mogłoby się wydawać!

RFID i skimming, czyli chrońmy nasze daneRFID (Radio-Frequency Identification) to zaawansowana technologia identyfikacji radiowej. Umożliwia przesyłanie i identyfikację danych znajdujących się na ważnych dla nas dokumentach takich jak karty płatnicze czy dowód tożsamości. Dzięki temu możliwe są zbliżeniowe płatności kartą w sklepach. Urządzenia przenośne korzystające korzystające z RFID składają się najczęściej z anteny odbierającej fale radiowe i dekodera pozwalającego na łatwy odczyt danych. System RFID ma jednak kilka luk, które niestety chętnie wykorzystywane są przez złodziei posiadających specjalnie zmodyfikowane urządzenia odczytujące zawartość danych na plastikowych kartach. W terminologii przestępczej taki proceder nosi nazwę
skimmingu jako określenie najbardziej popularnej metody wykradania naszych danych.

Skuteczna ochrona RFID - portfele RFID STOP

W sklepie internetowym Koruma świadomi klienci użytkujący karty płatnicze znajdą skuteczne rozwiązanie na zabezpieczenie pieniędzy na koncie. Antykradzieżowe portfele z ochroną RFID STOP umożliwiają przechowywanie najważniejszych dla nas dokumentów. Portfele i etui antykradzieżowe to jedyna ochrona przed działaniem urządzeń zewnętrznych, którymi posługują się skimmerzy. Szczegółowo zaprojektowana konstrukcja portfeli i etui posiadanych w ofercie uniemożliwia przesyłanie fal radiowych. Co za tym idzie - dostęp do naszych danych jest zablokowany dla osób z zewnątrz. Zastosowana technologia blokująca RFID STOP nie sprawia jednak, że portfele męskie RFID czy portfele damskie RFID wyglądają inaczej i rzucają się w oczy. To eleganckie, trwałe i solidne produkty, które występują w różnych wersjach kolorystycznych.Przestępstw z wykorzystaniem technologii RFID jest w Polsce coraz więcej. Łatwo jednak uchronić się przed skimmingiem karty płatniczej inwestując w nowy portfel. Portfel, który naszpikowany jest nowoczesną technologią blokującą przesył danych, a jednocześnie prezentuje się świetnie. Koszt zbliżony do ceny tradycyjnych portfel nie pozostawia złudzeń - warto w niego zainwestować.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel