ZAMÓW DO 20:00 kurierem Inpost lub paczkomatami - paczkę WYŚLEMY JESZCZE DZISIAJ!

Zabezpieczenie kluczyka Keyless - czym jest i jak bronić się przed kradzieżą auta

2020-02-06

Nowoczesna technologia opanowała już większość dziedzin naszego życia. Szczególnie tyczy się to motoryzacji, gdzie ostatnim z większych osiągnięć jest system bezkluczykowy, zwany Keyless.

W tym systemie potrzebny jest już nie tradycyjny kluczyk, tylko urządzenie elektroniczne w rodzaju pilota, które emituje sygnały radiowe. System w aucie komunikuje się z tym urządzeniem, które właściciel samochodu ma ciągle przy sobie. Ne jest nawet konieczne dotykanie pilota, aby system zadziałał. Rodzi to również zagrożenia, którym można przeciwdziałać.

System bezkluczykowy Keyless - czy to bezpieczne rozwiązanie?

Jak w każdym przypadku, gdy mamy do czynienia z wysoko rozwiniętą myślą technologiczną, system Keyless w znaczny sposób poprawia wygodę i komfort jazdy. Nie trzeba wkładać kluczyka do zamka w drzwiach, ani nawet do stacyjki. Wystarczy tylko mieć pilota przy sobie. Jest to wygoda, szczególnie zrozumiała dla każdego, kto zwykle nerwowo szuka kluczyka w torebce lub po kieszeniach. Nie mniej jednak tego typu rozwiązanie technologiczne przestało być bezpieczne. A to za sprawą złodziei, którzy bardzo szybko znaleźli sposób na ten, zdawałoby się, bezpieczny system. Po prostu skonstruowali urządzenie, które w dosyć prosty sposób przechwytuje i wzmacnia sygnał.

Jako, że system w aucie reaguje na pilota tylko wtedy, gdy ten znajduje się w pobliżu, złodzieje posługują się aparaturą w dwóch częściach. Jedna z nich jest w pobliżu auta a druga przy kierowcy, który w tym samym czasie, niczego nie podejrzewając może być na zakupach albo kawie. Złodziej z urządzeniem przy aucie wchodzi w reakcję z autem, naciska klamkę i przechwytuje sygnał, który jest żądaniem otrzymania kodu do otwarcia drzwi i do uruchomienia auta. Sygnał jest wzmacniany i dlatego dociera na większą odległość, niż jest to zamierzone przez producenta. Pilot odbiera zapytanie i wysyła kod. Wtedy kradzież auta jest już dziecinnie prosta. Złodziej zazwyczaj jedzie nim do tak zwanej "dziupli" gdzie zmienia się parametry elektroniczne.

Etui - skuteczne zabezpieczenie kluczyka samochodowego keyless (system bezkluczykowy)

Całe szczęście, że istnieje prosty i tani sposób, żeby uniknąć tej przykrej niespodzianki, jaką jest kradzież auta. Pilot w systemie Keyless, jest urządzeniem, które emituje radiowe fale RF. Dlatego też wystarczy odpowiednie etui antykradzieżowe na kluczyk z zabezpieczeniem Keyless, które zbudowane jest z materiałów zatrzymujących tego typu sygnał. Tak zbudowane etui uniemożliwia komunikację z urządzeniem w tym czasie, gdy ono leży schowane w jego wnętrzu. Skutecznie uniemożliwia to złodziejom wykonanie swojego niecnego zamiaru. Etui na kluczyki keyless zazwyczaj wyróżnia się ciekawą stylistyką i trwałym wykończeniem, które nie rzuca się szczególnie w oczy, a jednocześnie jest wyjątkowo eleganckie. Może być stylowym uzupełnieniem portfela lub zasobnika na karty kredytowe. Nie zwlekaj i zainwestuj w zabezpieczenie kluczyka keyless już teraz.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020

Polecane

Pudełko Faradaya na kluczyki samochodowe keyless (czarne, karbon) Promocja

Pudełko Faradaya na kluczyki samochodowe keyless (czarne, karbon)

149,99 ZŁ brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 169,99 ZŁ/1szt.-11% Cena regularna: 169,99 ZŁ brutto/1szt.-12%
pixel