ZAMÓW DO 20:00 kurierem Inpost lub paczkomatami - paczkę WYŚLEMY JESZCZE DZISIAJ!

Zaślepka na kamerę w laptopie - czy jest potrzebna?

2020-03-22
Zaślepka na kamerę w laptopie - czy jest potrzebna?
Mając zainstalowaną kamerę w laptopie, po podłączeniu sprzętu do internetu, kamerka sama się załącza i jesteśmy widoczni przez przypadkowych widzów lub hakerów.

Czy potrzebna nam kamerka w laptopie?

Obecnie każdy laptop ma wbudowaną kamerkę. Pozwala ona komunikować się nam z innymi ludźmi przez skype, zoom, You Tube i inne platformy, podczas których używa się przekazu obrazu. Jednak kiedy nie używamy tych stron w celu komunikowania się z innymi, warto założyć zaślepkę na kamerę w laptopie. To najlepszy sposób, by czuć się bezpiecznym tam, gdzie używamy komputera.Nie chcemy przecież, by ktoś podglądał nas oraz widział wszystko to, co znajduje się w pomieszczeniu, w którym mamy włączony komputer z zainstalowaną kamerką. Zaślepka to przesłona, którą instalujemy w miejscu oczka kamery.

Kamera usytuowana jest na górnej ramce monitora po jej środku.
Nawet nie zdajemy sobie sprawy, iż monitoruje ona nas i całą przestrzeń wokół nas. Często nawet wtedy, kiedy nie jesteśmy tego świadomi. Zaślepka przysłoni takiemu intruzowi widoczność. Ma takie samo zadanie, co ta umieszczona na wizjerze drzwi wyjściowych naszego mieszkania.

Co daje nam zaślepka przy kamerze w laptopie?

Zaślepka na kamerę w laptopie daje nam intymność, pozwala spokojnie pracować. Możemy sobie kichnąć i robić głupie miny i nikt ich nie zobaczy. Nie będziemy też widoczni przez złodziei, którzy śledzą nas i naszą aktywność w celu kradzieży wartościowych sprzętów znajdujących się w mieszkaniu. Przesłony zakrywające kamerę może być wykonana w formie naklejki żywicznej. Są przesuwane lub otwierane. Możemy sobie wybrać kolor i specjalny nadruk. Miły dla oka akcencik, dający nam komfort i swobodę. Włączając skype, przesuwamy zaślepkę w bok i już mamy odsłoniętą kamerę i jesteśmy widoczni przez innych.Rozmawiając przez komunikatory, czy nagrywając filmiki, schowajmy łakomy dla złodzieja sprzęt. Niech za naszymi plecami będzie tylko pusta ściana lub tapeta, jakieś kwiaty, czy półki z książkami.

Zadbajmy świadomie o nasze dobro. 
Bądźmy przezorni, szanujmy naszą prywatność i jednocześnie nie odcinajmy się od świata całkowicie. Korzystajmy z kamerki w laptopie, czy smartfonie tylko wtedy, gdy jej potrzebujemy. W pozostałym czasie używajmy zaślepki, która wystarczy nam na długi okres użytkowania. Niewielki wydatek, a bardzo ułatwiający życie.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020

Polecane

Ruchoma zasłonka na kamerkę internetową logo kolor (czarny) Okazja

Ruchoma zasłonka na kamerkę internetową logo kolor (czarny)

14,99 ZŁ brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 11,99 ZŁ/1szt.+25% Cena regularna: 18,99 ZŁ brutto/1szt.-21%
pixel