ZAMÓW DO 20:00 kurierem Inpost lub paczkomatami - paczkę WYŚLEMY JESZCZE DZISIAJ!

Współczesne metody kradzieży aut i sposoby radzenia sobie z nimi

2020-10-23
Współczesne metody kradzieży aut i sposoby radzenia sobie z nimi

Jedne wymagają kliknięcia, innym wystarczy bliskość kluczyka i lekkie pociągnięcie klamki od drzwi do auta. Szarpniętą klamka daje sygnał do kluczyka, a ten usuwa blokadę i można wsiąść do pojazdu. Złodzieje znaleźli sposób, by takie auto ukraść bez uszkadzania go. Jedyne co można zrobić, to zabezpieczyć możliwie jak najlepiej swój pojazd przed tym procederem.

Czy aluminiowe pudełko na kluczyki keyless wpływa na bezpieczeństwo auta?

Luksusowe samochody nie mają rozbijanych szyb przez złodzieja, by później mógł w mechaniczny sposób za pomocą łączenia przerwanych kabli włączyć silnik i odjechać. Dobrej marki samochody są zbyt cenne, by je w jakikolwiek sposób uszkodzić. Złodziej ma znacznie precyzyjniejsze metody i nikt się nie zorientuje, że właśnie dokonywana jest kradzież.Jednak zapobiegliwy właściciel auta uchroni swój pojazd przed kradzieżą, chowając kluczyki samochodowe do aluminiowego etui na kluczyki keyless.

Najwięcej samochodów w Polsce kradzionych jest na części. Stanowi to 90% skradzionych pojazdów. Pozostałe 10% to auta trafiające w całości za wschodnią granicę. Aby nie zostały znalezione i zidentyfikowane następuje zmiana numeru VIN oraz usunięcie tabliczki znamionowej. Złodziej daje sobie radę z tymi czynnościami w kilkanaście minut.

Pudełko keyless jest więc doskonałym pomysłem na prezent, w szczególności jeśli osobą obdarowaną jest właściciel samochodu osobowego, który lubi zadbać o swój majątek.

Jak pudełko keyless na kluczyki chroni przed kradzieżą auta?

Samochód odblokuje zatrzaśnięte drzwi od strony kierowcy i pasażerów, gdy wyśle sygnał radiowy do kluczyków, które muszą być w jego pobliżu. Sygnał wysyłany jest w momencie szarpnięcia za klamkę od strony kierowcy. Kluczyki na sygnał z pojazdu puszczają sygnał zwrotny, odblokowujący wejście.

Aby sygnał został przerwany, musi nastąpić blokada fal radiowych między autem a kluczykami do niego. W tym pomaga pudełko faradaya na kluczyki keyless, które w swojej obudowie ma ochronny materiał ekranujący, który nie przepuszcza fal radiowych. Brak sygnału to także brak otwarcia samochodu przez złodzieja.

Czy złodziej wie, że właściciel auta ma pudełko keyless na kluczyki?

To, czy kierowca luksusowego pojazdu ma takie etui, czy też nie, złodzieja nie interesuje. Ważne dla niego jest tylko to, czy fale radiowe są płynne, czy też nie da się ich uchwycić. Do tego służy mu skaner częstotliwości. Mała krótkofalówka to szerokopasmowy odbiornik, którym złodziej jest w stanie namierzyć fale radiowe łączące auto z kluczykami.Jeżeli kierowca ma zamknięte kluczyki w aluminiowym czarnym pudełku na kluczyki keyless, jego samochodowi nic nie grozi. Ważne jest, by być czujnym nawet wtedy, gdy jest się blisko swego pojazdu. Na przykład w sytuacji, gdy słychać niepokojące zgrzytanie w tylnym kole.